• Aktywny dzień 7b

• Witaj Maj, piękny Maj! W piątek 6 maja, 7b wybrała się na bowling, gdzie rozegrano Klasowy Turniej. Na najwyższym podium stanęła Majka Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na obiad i odpoczynek w ulubionej restauracji :)

• Lekcja w terenie - edukacja ekologiczna

• Uczniowie klasy 3a wraz z p. Lidią John brali udział w zajęciach prowadzonych przez pracownika MPWiK przy ŚCIEŻCE EDUKACYJNEJ przy ul. Lipowej w Lesznie. Dzieci dowiedziały się między innymi : - dlaczego na tym skwerze jest przepuszczalna nawierzchnia mineralna? - jak chronić zasoby wodne? - co to jest bioretencja i bioróżnorodność? - co to jest wir wodny? ( mogły doświadczyć jak on powstaje?) Na terenie ścieżki jest źródełko wody pitnej, którą uczniowie chętnie spróbowali. Poznali też nazwę i zasady działania pompy abisyńskiej. Wysłuchaliśmy wielu informacji na temat dużego znaczenia zakładanych w mieście łąk kwietnych. Oglądaliśmy specjalne domki dla pożytecznych owadów. Obserwowaliśmy pracę pszczoły murarki, które tam licznie zamieszkują. Mnóstwo ciekawostek, a także gry edukacyjne, które urozmaiciły te zajęcia. Na koniec NIESPODZIANKA - każdy otrzymał piękny breloczek z nasionkami do wysadzenia w domu lub w ogródku.

• Wyprawa do Wrocławia

• Klasa 7c wybrała się pociągiem do Wrocławia na grę miejską. Rozgrywka wymagała sporo współpracy wewnątrz drużyny. Element rywalizacji zapewnił mnóstwo emocji. Pogoda dopisała, obiad był pyszny, a nastroje radosne.

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W piątek 29 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Apel poprowadzili Wiktoria Mańka i Jonasz Kaczmarek z kl.8c, a wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Mogliśmy wysłuchać recytacji patriotycznych wierszy, piosenek, a nawet utworu zagranego na skrzypcach. Uczniów przygotowali do wystepów nauczyciele: p. Jolanta Toporska, p. Justyna Kaźmierczak i p. Lila Rotkiewicz. Nastrój panujący podczas apelu był podniosły, a chwilami wzruszający..

• Aktywny dzień klasy 7a

• Czwartek 28 kwietnia, klasa 7a wraz z Panią Martą, spędziła bardzo miło i aktywnie.  Podczas 10 km spaceru zaliczyliśmy: seans filmowy w Kinie Cinema 3D oraz pyszne lody,  spacer po leszczyńskim Zoo, ścieżkę edukacyjną przygotowaną przez Leszczyńskie Wodociągi - gdzie dowiedzieliśmy się jak dociera do nas leszczyńska kranówka, jaka jest rola łąki kwietnej oraz skorzystaliśmy z tablicy multimedialnej. Wszystko to było fantastyczną okazją to integracji i wspólnych rozmów :)